צריבה בעיניים

0
439
צריבה בעיניים

רוצים להימנע מצריבה בעיניים? הנה הסיבות העיקריות לתופעה ואיך להתמודד עמה

צריבה בעיניים הינה תופעה שכיחה ביותר, אשר אנשים רבים חווים ברחבי העולם. לרוב, היא מתבטאת בתחושה של הימצאות גוף זר בתוך העין. הסימפטומים העיקריים שלה לרוב יהיו נפיחות, אדמדמות בעיניים, צריבה, רגישות למגע ועוד. אז אם גם אתם מתמודדים עם התופעה, או מעוניינים להימנע ממנה ככל הניתן, הנה הגורמים העיקריים לתופעה.

יובש בעיניים

צריבה בעיניים בהחלט עשויה לנבוע ממצב של יובש בעיניים, ולכן חשוב להכיר את הגורמים השונים למצב זה. לרוב, יובש בעיניים ינבע מחוסר היגיינה באיזור העין. הלכלוך נוטה להצטבר באיזור העפעפיים, לסתום את הבלוטות בשוליהן, וכך לגרום לאידוי מוגבר של הדמעות. לכן, חשוב ביותר להקפיד על היגיינה באיזור העיניים, ועל חיטוי חפצים אשר באים במגע עם העיניים, כמו עדשות ותכשירי איפור. גורם נוסף ליובש בעיניים הינו תופעות לוואי לתרופות מסוימות, כמו גלולות למניעת היריון או תרופות פסיכיאטריות. בנוסף, שהייה ממושכת מול מסכים עלולה להחמיר את התופעה.

דלקות עיניים

דלקות עיניים הינן גורם מרכזי נוסף למצב של צריבה בעיניים, ולכן נפרט כאן גם על הגורמים למחלה זו. דלקת עיניים הינה מחלה נגיפית מדבקת במיוחד, אשר לרוב עוברת בפשטות בין אדם אחד לאחר. היא עלולה להתבטא תחילה כמחלה רגילה בדרכי הנשימה וממנה לעבור גם אל העיניים, או לתקוף את העיניים בלבד. כדי להימנע מהידבקות בה, מומלץ ביותר לשמור על היגיינה כללית: על שטיפת ידיים וחיטוי משטחים למשל, כמו גם על הימנעות ממגע עם אדם אשר סובל מהנגיף. בנוסף, כמו במקרה של יובש בעיניים, גם כאן חשוב ביותר לשמור על ניקיון כלל החפצים הנוגעים בעיניים.

בכל אופן, אם אתם סובלים מצריבה בעיניים אשר נובעת מדלקת עיניים, חשוב ביותר לטפל במחלה. ישנן מספר טיפות עיניים, אשר בטיפול פשוט במיוחד יקלו מאוד על התופעה, וברוב המקרים יגרמו לה לחלוף במהירות רבה. חשוב מאוד שלא להזניח את המחלה, במטרה להימנע מכל סיכון לסיבוכים.  

LEAVE A REPLY